Personel Masaları Her İşletmenin Demirbaşıdır

Personel masaları küçük veya büyük her işletme içerisinde mutlak bir demirbaş oluşturmaktadır. Çünkü işletmelerde bu mobilyalar olmadan çalışma düzeni elde edilemez. İşletme içerisinde mutlak şekilde kullanılması gereken teknik veya teorik her malzeme masalar sayesinde kullanılabilir. Bu nedenle Allegro Ofis her sektöre uygun ve farklı tasarımlar ile masa ürünleri sunmaktadır.

Personel masaları kullanımında işletmeler birbirlerinden farklı yapılar gösterebilir. Örneğin, bir inşaat işletmesinde çizim, tasarım ve hesaplamalar için çalışma masaları gerekecektir. Yine bir tekstil atölyesinde de tasarımcılar için şahsi çalışma masaları sağlanmalıdır. Bu nedenle ofis çalışma masası bir demirbaş olarak gereklilik oluşturur. Bu malzeme her işletmenin bütçesine ve yapısına uygun şekilde mutlaka temin edilerek dekorasyonda kullanılmalıdır.

Günümüzde home office mantığı ile çalışan işletmelerde dahi çalışma masaları kullanılarak gündelik işler yapılabilir. Bu nedenle hangi boyutta olursa olsun her işletmede bu ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Personel için vazgeçilmez olan bu mobilyalar, masabaşı çalışma işlemleri için tasarımı ve özellikleri ile de avantaj oluşturmalıdır. Yani masa konforlu, rahat ve ergonomik bir kullanım oluşturmalıdır.

Personel Masaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Personel masaları için ilk olarak talep edilen nokta ergonomik olmalarıdır. Ergonomi; insanların fiziksel ve psikolojik olarak incelenen özellikleri ile uyumlu bir yapı sağlanmasını ifade eder. Yani ergonomik tasarımlı mobilyalarda psikolojik ve fizyolojik olarak personel için doğru kullanım oluşturur. Bu nedenle işletmelerde seçilen masalar personel için ideal kullanım oluşturan bir yapı sunmalıdır.

Personel için en doğru masa kullanımı fiziksel ölçülerde 75 santimetre gibi bir yüksekliğe sahip olmalıdır. İdeal bir L çalışma masası temin etmek istediğinizde, masa ve sandalye arkasında en az 3,5 metre boşluk bulunarak, rahat bir hareket ortamı elde edilmelidir. Bu tip masalarda monitör ve ekran göz uzaklığı arasında en az 60 santimetre fark bulunmalıdır.

Bu pratik ölçüler, Allegro Ofis olarak ürettiğimiz tüm yönetici takımı ve personel mobilyaları kapsamında sunulmaktadır. Çünkü gerçekleştirdiğimiz her tasarımda personellerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak profesyonel işlemler sağlıyoruz. Bu sayede hem fiziksel özellikleri hem de ayrıntıları ile konforlu masalar üretiyoruz.

Personel Masaları Aitlik Sağlamalıdır?

Personel masaları doğru tasarım ile üretildiğinde sağlıklı bir kullanım oluşturabilir. Ancak çevre ayrıntıları sayesinde de personel için aitlik oluşturmalıdır. Masa ister ahşap ister cam ofis masası olsun personel masayı kendine ait hissedebilmelidir. Bu sayede daha yüksek bir çalışma verimi ve kalite elde edilebilir. Bu nedenle masalarda çekmece ve dolap tasarımı önemli ayrıntılardır.

Örnek olarak masa üzerinde yer alan çekmece, yeterli boyutta ve kilitli bir yapıya sahip olmalıdır. Bu sayede personel özel bir kullanım noktası elde ederek, kendi çalışma alanını sağlayabilir. Masa personelin verdiği hizmete uygun bir şekilde seçilmelidir. Geniş çalışma alanına sahip olan bir personel için masa boyutları büyük olmalıdır. Ama masayı kısıtlı şekilde kullanan kişiler için de makam masası modelleri kadar büyük ürün ihtiyaçları bulunmaz.

Her masa ile birlikte kullanılan koltuklar ve eşya dolabı gibi ayrıntılar da uyumlu olmalıdır. Personel kullandığı koltuk ile masa arasındaki uyum sayesinde daha rahat çalışabilmelidir. Bu sayede personel çalıştığı alanı benimseyerek, daha fazla çalışma isteğine sahip olabilir. Aksi takdirde yanlış seçimler ve yanlış dekorasyon şirket verimini düşünme sonucu gösterir.

Personel Masaları Seçiminde Fiyat Etkisi

Personel masaları seçimi gerçekleştirirken, işletme bütçesine uygun bir şekilde fiyatlar göz önünde bulundurulmalıdır. Elbette ki her işletme en kaliteli ürünlere sahip olmak istese de bütçe en önemli ayrıntıyı oluşturur. Örneğin, firmamızın sunduğu bir masa büyük boyutlarıyla çok konforlu bir kullanım oluşturabilir. Ancak yüksek bir bütçe gösterdiği için daha uygun seçimler sağlanması gerekebilir.

AllegroOfis olarak web sayfamız üzerinde sunduğumuz ofis masası isimleri sayesinde doğru seçimler yapmanız için net ayrımlar oluşturuyoruz. Bu ayrımlar sayesinde renk, malzeme özelliği ve boyut açısından en doğru seçimleri yapabiliyorsunuz. Bu sayede de her işletme bütçesine uygun mobilya kullanımı sağlayabilir.

Personel masaları konusunda çok geniş bir üretim ve model avantajı oluşturduğumuz için herkese uygun ürünler sağlanıyor. En pratik noktada tekli bir masadan kapsamlı mobilya takımlarına kadar her ürün temin edilebiliyor. Efektif kullanım amacıyla masa, toplantı masası şeklinde kullanmak istenirse, toplantı masası sandalyesi de temin edilebilmektedir.

Personel Masaları Modellerimiz incelemek için  https://www.allegroofis.com/personel-masalari/   bağlantısına tıklayabilirsiniz.

 

Personel Masaları Çalışma İsteği Oluşturmalıdır

Personel masaları bir işletme için en önemli mobilya ayrıntısıdır. Çünkü bu masalar personelin ne kadar çalışma arzusu içerisinde bulunacağını belirler. Eğer personele konfor ve ergonomi oluşturan bir ürün seçilirse, personel rahatlıkla çalışabilir. Eğer mobilyalarda yanlış bir seçim sağlanırsa, personel çalışma isteğini kaybedecektir. Bu nedenle hem ürün kalitesi hem de ürün tasarımı konusuna yüksek önem göstererek Allegro Ofis ürünleri seçilebilir.

Firmamız tarafından sunulan ürünler seçildiğinde, genellikle L çalışma masası tercihleri yapılmaktadır. Çünkü L masalar ön kısımda rahat bir çalışma alanı ve sağ yada sol kısımda bilgisayar kullanım alanı oluşturur. Bu sayede hem teknik hem de teorik çalışma için yeterli alan sağlanabilir. Bu alan için yükseklik, genişlik ve kalite ile doğru seçim yapıldığında, personel rahat bir çalışma sistemi oluşturabilir.

Çalışma alanında personeller için seçilen personel masaları makam masası modelleri kadar üst seviyelerde olmasa da yine de prestijli olmalıdır. Çünkü bu sayede personel kendisine değer verildiğini hisseder ve daha fazla çalışma isteğine sahip olur. Yani temel olarak personel için kendisine uygun ve kaliteli ürün seçimine mutlaka dikkat etmelidir.

Personel Masaları Konusunda Aranan Özellikler

Personel masaları seçimi gerçekleştirilirken, her personel kendine uygun bir özellik arar. Ancak temel olarak aranan özellik ise masanın kaliteli bir yapıya sahip olmasıdır. Kaliteli bir ofis çalışma masası sağlam bir montaj ile sallanmayan ve sarsılmayan bir yapı oluşturmalıdır. Örneğin, bilgisayarda tasarım gerçekleştiren veya çizim yapan personel için masanın sabit ve ağır bir yapıya sahip olması önemlidir.

Sürekli bir şekilde evrak üzerinde çalışan personeller, masa ve koltuk uyumuna çok yüksek özen gösterirler. Zira personel için sunulan iyi bir koltuk iyi bir masa ile eşdeğer olmalıdır. Fizyolojik açıdan da personelin vücudu yorulmadan ve ağrı hissetmeden rahatlıkla çalışabilmesi gereklidir. Ayrıca masa kullanıldığı alan içerisinde doğru bir boyut ile ferah bir alan oluşturmalıdır.

İşletme içerisinde birbirleri ile eşdeğer veya küçük rütbe farklılıkları ile personeller bulunabilir. Önemli olan noktalardan birisi de personellerin birbirinden ayrılmaması ve farklılık yaratılmaması için masalar eşdeğer şekilde seçilmelidir. Yani bir inşaat firmasında mimar ve inşaat mühendisi için sunulan masalar birbirine denk olmalıdır. Elbette bir muhasebe departmanında müdür için yönetici takımı personeller için normal bir masa seçimi yapılabilir.

Personel Masaları Hangi Ayrıntılara Sahip Olmalıdır?

Personel masaları farklı malzemelerden üretilebilir. Allegro Ofis olarak genellikle ahşap ve metal birleşimi ile masa üretimleri gerçekleştiriyoruz. Ancak taleplere uygun olarak cam ofis masası gibi seçenekler de sağlanabilmektedir. Hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun masa, çalışan için gerekli ayrıntıları oluşturmalıdır. Örneğin, bilgisayar kullanımı için kablo giriş noktaları ve çekmece gibi ayrıntılar bulunmalıdır. Çekmece her personel için en önemli ihtiyaçtır.

Masalar üzerinde bulunan çekmece ayrıntısı sayesinde personel masayı daha çok kendine ait hissedebilir. Bunun dışında masa ile uyumlu bir şekilde koltuk, sehpa ve bir adet misafir koltuğu da önemlidir. Hatta her personelin ihtiyacını karşılayacak şekilde kitaplık ya da dosya dolabı bulunmalıdır. Çekmece ve dolaplarda sağlam bir kilit sistemi ile mahremiyet oluşturacak bir kullanım sağlanmalıdır. Bu ayrıntılar sayesinde masayı kullanan personel kendine güvenerek, daha verimli bir çalışma gösterir.

Personel masaları üzerinde dekoratif ayrıntılarda çok yüksek bir önem oluşturmaktadır. Çünkü odanın yapısı ile uyumlu bir masa rengi ve boyutu seçildiğinde, personel daha ferah bir ortam ile karşılaşır. Masa ortamdaki ışıklandırmayı doğru şekilde alabilmelidir. Gereken elektrik ve kablo bağlantılarına yakın bir masa uygulaması ile rahat bir çalışma alanı sağlanabilir. Bu nedenle masa için renk, boyut ve tasarıma çok yüksek önem gösterilmelidir.

Personel Masaları İçin Aranan Fiyatlar

Personel masaları için Allegro Ofis olarak her zaman aranan fiyatlar ile istenen kaliteli hizmeti veriyoruz. Bu sayede web sayfamız üzerinde gördüğünüz ofis masası isimleri ile ürün siparişleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca toplantı masası sandalyesi gibi ürünler ile personel için her kullanım malzemesini temin edebilirsiniz. Fiyat ve kalite karşılaştırması yaparak, farklı modeller arasından doğru seçim ile mobilya seçimi yapabilirsiniz. Her sunulan model kendi içinde malzemesi ve özellikleri ile avantajlı bir kullanım oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
WhatsApp chat