Toplantı Masaları Fikir Telakkileri İçin Önemlidir

Toplantı masaları sayesinde işletmelerde bir araya gelerek, fikir telakkileri sağlanabilir. Karşılıklı fikir alışverişleri sayesinde işletmenin planları oluşturularak doğru adımlar atılabilir. Bu tür toplantılar Allegro Ofis mobilyaları kullanılarak gerçekleştirilirken, özellikle yöneticiler ve personeller bir araya gelir. Bu birleşimlerde ast ve üst arasındaki iletişim sayesinde koordinasyon sağlanır. Koordinasyon sayesinde de doğru bir çalışma düzeni elde edilebilir.

Toplantının verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için seçilen masa uyumlu bir düzen oluşturmalıdır. Bu düzenin sağlanabilmesi için de geometrik şekilleri değişen masalar kullanılabilir. Örneğin U şeklinde toplantı masası merkezde yönetici, yan taraflarda çalışanlar için oturma alanı sağlar. Bu sayede yönetici herkes ile sağlıklı iletişim kurarak, fikirleri değerlendirebilir.

Toplantı masaları seçimi gerçekleştirilirken, işletmenin yapısına göre de doğru seçim yapılmalıdır. Küçük bir işletme yapısı içerisinde 4 kişilik yuvarlak toplantı masası ideal bir kullanım oluşturabilir. Örneğin, bir hukuk şirketinde yönetici konumunda ki avukatlar tek bir masada toplantı yapabilir. Yuvarlak masa sayesinde birbirlerine daha kolay hitap ederek ve iletişim kurarak iyi bir toplantı süreci elde edebilirler.

Toplantı Masaları Nasıl Tasarlanmaktadır?

Toplantı masaları u şeklinde, yuvarlak, dikdörtgen veya elips gibi farklı tasarımlar oluşturur. Örneğin, elips toplantı masası masanın iki başında üstlerin yerleşimi orta kısımlarda asların yerleşimi için bir düzen oluşturur. Bu yerleşim sayesinde karşılıklı bir iletişim düzeni sağlanarak, toplantı daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca masa tasarımları sırasında masanın her özelliği ayrı bir avantaj oluşturmaktadır.

Masalarda yükseklik, genişlik, koltuklar arası uzaklık ve yerleşim en önemli ayrıntılardır. Ortalama bir yükseklikle her personel masayı rahatlıkla kullanabilir. Masada karşılıklı uzaklıklar iletişimi koparmayacak seviyede belirlenmelidir. Personel ve yönetici koltukları masa etrafında doğru yerleştirilecek şekilde mesafe bulabilmelidir. Masa üzerinde elektrik, telefon, bilgisayar ve teknik bağlantılar için gerekli noktalar bulunmalıdır. Masa sağlam bir yapıyla bulunduğu yere yerleşmeli ve uzun yıllar kullanılabilmelidir.

Allegro Ofis olarak toplantı masaları tasarımında bu ayrıntıların hepsine çok yüksek özen göstererek üretim yapıyoruz. Bu sayede temin edilen masalarda verimli ve konforlu bir toplantı sağlanabilmektedir. Ayrıca masa tasarımları gerçekleştirirken, her ofiste dekorasyona uyacak şekilde boyut ve renk seçenekleri de sağlanmaktadır.

Toplantı Masaları Nasıl Uygulanmalıdır?

Toplantı masaları çok büyük şirketlerde genellikle yönetici odaları içerisinde farklı bir kısım ayrılarak kullanılır. Bazı kurumlarda ise ayrı bir toplantı odası içerisinde bu mobilyalar kullanılmaktadır. Özel bir alan içerisinde kullanılacak masalar alanın boyutlarına, kullanıcı sayısına ve dekorasyon özelliklerine göre seçilmelidir.

Kullanılacak masa alanın boyutlarına uygun şekilde ferah bir kullanım alanı sağlamalıdır. Işıklandırmadan doğru bir şekilde faydalanacak noktada konumlandırılmalıdır. Masa üzerinde kişiler hem evrak ve dosyalar ile hem de bilgisayar gibi ayrıntılar ile rahatlıkla çalışabilmelidir. Bilhassa Kreatif toplantı çalışmaları gerçekleştirilirken, toplantı masası aksesuarları açısından gerekli alan sağlanabilmelidir.

Müdür ve makam odalarında ofis masası kullanımları ile uyumlu bir şekilde toplantı masası seçimleri sağlanmalıdır. Örneğin, kahverengi renk tonlarında bir ofis takımı kullanılıyorsa, seçilen toplantı masası da bu renk ile uyumlu olmalıdır. Masada kullanılacak koltuklarda her zaman birbirlerine eşdeğer ve aynı yüzeylerde seçilmelidir. Bu sayede masa etrafında toplanan herkes bir uyum ve disiplin ile çalışma sağlayabilir.

Toplantı Masaları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Toplantı masaları tüm ofis mobilyaları gibi genellikle ahşap malzemelerden üretilmektedir. Ahşap,demonte özellikler sağlayan, sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım oluşturmaktadır. Ancak bazı işletmeler tarafından mermer toplantı masası talepleri de gelmektedir. Mermer, çok ağır ve güçlü bir yapı oluşturduğu için özellikle çok büyük işletmelerde tercih edilen bir malzemedir. Mermer masalar sayesinde üst düzey yöneticiler bir araya gelerek toplantı yapabilmektedir.

Sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım elde edilmesi için zemin ahşap, alt kısım metalik seçimlerle masa üretimi yapılabilir. Masalarda ara ayrıntılar, ayaklar ve aksesuarlar için metalik ürünler veya cam ile üretim sağlanabilir. Bu üretimlerde birbirine uyumlu renkler oluşturan malzemeler bir araya getirilerek daha prestijli bir görüntü sağlanmasınaözen gösterilmektedir. Eğer masa kendi içerisinde dekoratif bir uyum oluşturursa,genel dekorasyon ile de uyumlu olabilir.

Allegro Ofis olarak gerçekleştirdiğimiz toplantı masaları tasarımlarında her zaman doğru malzemelerle üretime önem veriyoruz. Bu sayede uygun fiyatlar ile elde edilen ürünler küçük veya büyük her işletmede doğru kullanım oluşturabilmektedir. Sunulan bu avantaj sayesinde toplantı masası İzmir seçenekleri dahi firmamız üzerinden temin edilmektedir.

Toplantı Masaları Modellerimizi incelemek için  https://www.allegroofis.com/toplanti-masalari/  bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
WhatsApp chat